Ana sayfa PODOLOJİ FORUMU Podoloji Genel Konular Turkiye'de Ayak sagligi merkezlerinde bakim ve urun fiyatlandirmasi?

Etiket: 

Bu konu 3 yanıt ve 4 izleyen içeriyor ve en son  Mst tarafından 10 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #2013

  Melissa Yerdelen
  Katılımcı

  Merhabalar,

  Ben Adana’da ayak sagligi merkezi kurmaktayim ve 5-10 dakikanizi ayirabilirseniz cok memnun olurum. Sormak istedigim soru soyle, Sizce nasil bir fiyatlandirma politikasi izlemem uygun olur? Klinigi olan veya podoloji merkezinde calisan arkadaslar bana bu konuda yardimci olabilirse cok sevinirim. Bu hem benim icin hem de ileride merkez acacak arkadaslar icin cok faydali olacaktir.

  Simdiden tesekkurler.
  Melissa Yerdelen

 • #2018

  Meryem
  Katılımcı

  Merhabalar, işlemleri fiyatlandırma konusunda ortalama olarak belli olabilecek bir fiyat çerçevesinde senin aklında olan belirtdiğin fiyatta önemlidir.Benim uygun gördüğüm ve ortalama şartlarda uygun olan fiyatlar yine aynı şekilde benim fikirlerime göre şöyledir.
  Tırnak batması tedavisi tel işlemi : 200
  Tırnak mantarı tedavisi tüm ayak : 300
  Nasır işlemi büyük nasır : 150
  Nasır işlemi küçük : 80 tl
  Deforme tırnak tedavisi : 150
  Medikal ayak bakımı : 100
  İşlemler seanslar şeklinde olmasından dolayı diğer seanslarda %50 indirimli şeklinde ücret alman uygun olabilir.

  Bu fiyatlar sizin isteğinize ve duruma göre arttırılıp azaltılabilir.
  Yeni işinizde başarılar yolunuz açık olsun.

 • #2019

  podologuz.com
  Yönetici

  Merhaba tüm arkadaşlara kolay gelsin. Bir işletmede verilen hizmet bedellerini belirleyen farklı etkenler var tabi. Daha uzun yıllar iş tecrübesi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşarak bizi daha iyi aydınlatacaktır eminim. Bizim izmit’teki Podoloğum Ayak Bakım merkezinde belirlediğimiz fiyatlar maliyetlerimizi minimize ettiğimiz için daha mütevazı rakamlara oldu. Maliyet minimizesini kısaca şöyle anlatayım, gereksiz büyüklükte bir işyerimiz yok, kiramiz uygun, sigortamız devlet tarafından karşılanıyor, işyeri açarken çok ciddi bir piyasa araştırması neticesinde ürün temininde bulunduk. Başlangıçta tırnak teli için 300 dedik ama sonra kampanya yaptık 200 TL dedik, mantarlı tırnak bakımı, nasır, tek olguda 100 TL civarı bir rakam belirledik. Medikal ayak bakımı 80 TL. İşler oturduktan sonra rakamları bir miktar arttırmayı düşünüyoruz. Tabi bizim rakamlarımız ile işletmesinde iki maaşlı eleman çalıştıran, 3-4 bin lira kira ödeyen bir kişi aynı rakamları vermeyecektir doğal olarak. İlerleyen zamanlarda bir taban ve fiyat dernek çalışmaları ile belirlenecektir. Sektör biraz daha otursun bakalım. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

  Podoloji/Ayak Sağlığına Dair Herşey

 • #2020

  Mst
  Katılımcı

  Aslında gayet net bir şekilde durum özetlenmiş. 2 bin tl üzeri kira veren ve yanında biri ya da birilerini çalıştıran birisinin ( Piyasalardaki ekonomik durumu da göz önünde bulundurursak) fiyatlandırmayı belli bir seviyenin altında tutması onun dezavantajına olacaktır.

  Ama bir fiyatlandırma yapmak gerekirse de M.Bakım: 150 ya da 200 Tel: 350-450 arası T.Mantarı 200 den aşağı olmamalı, batık tırnak tedavisi de aynı şekilde 200 den aşağı olmamalı. Nasır Boyuta ve kişideki sayıya göre farklı biçimde değerlendirilebilir.

  Not: Yapılan işlemleri, işlemi yapan kişi hakkını vererek yapıyorsa ve gerçekten belli bir süre sonra çözüme kavuşturuyorsa söylenen fiyatlar hiç abartılı değil.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Araç çubuğuna atla